Las deszczowy w hotelu

środa. 21/09/2016

Dubaj nazywany miastem rekordów i żurawi, skupiskiem nowatorskich projektów architektonicznych. Nic więcej dziwnego, że to właśnie tam powstanie pierwszy na świecie hotel z lasem deszczowym.

Właściciele hotelów prześcigają się w pomysłach na wyróżnienie swojej oferty. Tempa dotrzymują im jedynie architekci, którzy snują fantastyczne wizje obiektów. W ostatnim czasie Grupa ZAS Architects stworzyła nadzwyczajny projekt, który zostanie zrealizowany w Dubaju. Będzie to pierwszy na świecie hotel z lasem deszczowym! Inwestycja będzie kosztować 550 milionów dolarów, a jej efekty pierwsi goście przetestują już za dwa lata. Oprócz lasów deszczowych w hotelu znajdą się także cyfrowe przestrzenie, planetarium oraz podwodny świat. Całość zajmie 185 tysięcy metrów kwadratowych. W dwóch wieżach hotelowych do dyspozycji gości będzie 448 pokoi i 280 apartamentowców.

 

Żródło: onet.pl

 

ZOBACZ TAKŻE

Industriada 2018: Kobieta motywem przewodnim

środa. 09/05/2018

Pozostał miesiąc do jednego z największych festiwali dziedzictwa przemysłowego w Europie. INDUSTRIADA – święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się w tym roku 9 czerwca w 44 obiektach w 25 miastach w województwie śląskim. Organizatorzy liczą, że wydarzenie ponownie przyciągnie tysiące turystów.

więcej

Lizbońskie ekorozwiązania w branży hotelowej

sobota. 05/05/2018

Jeden z lizbońskich hoteli stawia na ekologię. Właściciele obiektu zapowiadają, że panele słoneczne, system monitoringu zużycia wody i wysoki poziom recyklingu śmieci to dopiero pierwsze z zaplanowanych do wdrożenia rozwiązań o charakterze ekologicznym. 

więcej

Pozostał miesiąc do EKG w Katowicach!

sobota. 14/04/2018

Jubileuszowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się w dniach 14-16 maja 2018 r. w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. To największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej.

więcej